THIRRJE PËR APLIKIM: RRITJA E PUNËSIMIT TË GRAVE

    THIRRJE PËR APLIKIM: RRITJA E PUNËSIMIT TË GRAVE Oda Amerikane u bënë thirrje të gjitha studenteve të diplomuara nga studimet Bachelor të cilat janë të interesuara të aplikojnë për programin e trajnimeve rreth aftësive të buta dhe menaxheriale si dhe ofrimin e mundesisë së punës praktike pas perfundimit të programit. Data e fundit për aplikim është 8 shtator 2019. https://bit.ly/2Ldp30d
    Enhancing Women's Employment (EWE) (Rritja e Punësimit të Grave) është një projekt i financuar nga Ambasada e SHBA-së në Kosovë dhe do të implementohet nga Oda Amerikane. Ky është një projekt gjashtëmujor  i cili do të përgatis 30 studente të diplomuara me aftesitë e nevojshme për zhvillimin e tyre në karrierë në sektorin privat përmes moduleve të trajnimeve gjatë tre muajve të cilat do të zhvillojnë aftësitë e tyre të buta dhe menaxheriale, e ndjekur nga një periudhë prej 3 muajsh në përvojë pune në kompanitë anëtare të Odës Amerikane


Arkiva e lajmeve

«janar»
MaEnPrShDi
303112345
67 89101112
13 14 1516171819
20212223242526
272829303112
3456789