Bursa studimi në Evropë dhe Amerikë

  Të dashur studentë dhe të diplomuar,

  ftoheni të merrni pjesë në ligjeraten e radhes: "Shpalosja e programit te bursave per studime jashte vendit dhe Oferta verore me shume zbritje "

  Datë: 6 Qershor 2018
  Ora: 13:30h - 14:30h
  Vendi: Amfiteatri i madh i BKK-së
  Adresa: Biblioteka Kombëtare e Kosovës " Pjetër Bogdani "


  Paralel me kurset e kualitetit te larte ne testet per bursa nderkombetare TOEFL, IELTS, SAT, GRE/GMAT, tani permes Smart Center ka mundesi te fitohen edhe bursa studimi jashte vendit.

  Smart ka arritur marreveshje bashkepunimi me nje numer te universiteteve jashte vendit te cilat mundesojne dhenien e bursave, normalisht sipas kritereve qe percakton universiteti ku kandidati aplikon;

  * HULT Business School - LONDON,,
  * HAMK University - FINLAND,
  * American College of Thessaloniki - ACT (Greece),
  * American University in Bulgaria - AUBG,
  * United International Business Schools - UIBS - Switzerland
  * Easter Mediterranean University – EMU - Cyprus,
  * Swiss Education Group of Universities -Switzerlan (5 universitete)
  * Syracuse University - New York, USA
  * Webster University - Switzerland,
  * Anglo American University - Prague,
  * Munich Business School - Germany
  * Budapest Metropolitan University - Hungary
  * International Business School - IBS- Hungary
  * Jacobs Univeristy - Bremen, Germany
  * AUGUSTANA College - USA
  * MAINE Univeristy - USA
  * SABANCI University - TURKEY
  * CLARKSON University - USA
  * Faculty of Pharmacy, Hradec, Kralove - Charles University
  * Charles University -Faculty of Physical Education, Sport and Physiotherapy
  jane universitetet qe Smart ka marreveshje per momentin.

  Ne ligjerate do te shpaloset edhe oferta verore e Smart qe ofron zbritje ne te gjitha kurset

  Qe te ju informojme ne detaje rreth ketyre mundesive, Smart Center, te Mërkuren me 6 Qershor nga ora 13:30h do te organizoj ligjerate me nxenes dhe student ku do te keni mundesi ti merrni te gjitha infot e nevojshme rreth programit te bursave me universitetet qe veq jane arritur marreveshjet.

  Marreveshjet me universitete te njohura ofrojme mbi 200 programe studimi ne fushta me te kerkuara te nxenesve dhe studenteve dhe i perfshijne nivelin bachelor, master por edhe PhD.


  Ju mirëpresim!  NJOFTIM---Smart-center---QZhK----6-Qershor-2018.jpg

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
272829 303112
34 56789
1011 1213141516
171819 20 212223
24252627282930
1234567